Visok poraz proti LTH Castingsu

Košarkarji Rogaške so v 3. kolu Lige OTP banka doživeli svoj drugi poraz. V Škofji Loki so bili z 79:60 boljši domači košarkarji LTH Castingsa.

Na Podnu smo sicer spremljali precej bolj izenačen obračun, kot kaže končni rezultat. Slatinčani so po zaslugi Grušovnika (17) bolje začeli in povedli s 16:19, zaključek uvodne četrtine pa je pripadel domačim košarkarjem (23:19). Po tem, ko Rogaška v 2/4 skoraj štiri minute ni dosegla koša, so Škofjeločani pobegnili na + 8, po sedmih zaporednih točkah Browna pa se je Rogaška do polčasa približala na 32:28.

Gostje so v 3/4 povsem ujeli priključek, na krilih mini serije Leona Šantlja (10) je Rogaška izenačila na 47, a vse skupaj hitro zapravila, domači košarkarji pa so si s serijo 10:0 priigrali občutnejšo prednost pred začetkom zadnje četrtine. Slatinčanom se je dobre tri minute pred koncem uspelo približati na 68:60, po minuti odmora domačega trenerja pa so njegovi varovanci na krilih Dornika (20 točk, 12 skokov) in Mesička tekmo končali s serijo 11:0 in zmaga je zasluženo ostala doma. Slatinčani so sicer izgubili kar 20 žog, ob 37 % metu iz igre pa je bil poraz praktično neizbežen.

Rogaško zdaj čakata dve domači tekmi. Prihodnjo nedeljo, 20. 10., ob 18.00 v goste prihaja Šentjur, 26. 10. pa še GGD Šenčur.