Slabša 3/4 in poraz v Šenčurju

Košarkarji Rogaške so v 19. kolu Lige Nova KBM z 69:61 izgubili v Šenčurju.

Ekipi sta odigrali izjemno izenačen prvi polčas (38:35), Šenčurjani pa so velik korak k zmagi naredili v 3/4, ki so jo dobili s 23:14. Rogaška se je tri minute pred koncem sicer približala na 65:60, a je po nekaj zapravljenih napadih in košu Novaka zmaga zasluženo ostala doma.

Nerazpoloženi Slatinčani ob le 36 % metu iz igre in 17-ih izgubljenih žogah niso izkoristili ponujenih priložnosti in tako ostajajo na 9. mestu ligaške lestvice.

Za Rogaško je Sikiraš dosegel 23 točk in 10 skokov, dvomestna sta bila še Session (10) in Greene (10). Pri Šenčurju je največ, 13 točk, dosegel Alen Malovčić.

Športna dvorana Rogaška Slatina bo naslednji konec tedna gostila lokalni derbi. V soboto, 9. 3., ob 19. uri v goste prihajajo košarkarji Šentjurja.