Slab drugi polčas za poraz proti Iliriji

Košarkarji Rogaške so v 1. kolu nove sezone Lige Nova KBM s 96:74 izgubili proti Iliriji.

Slatinčani so dobro začeli, povedli z 0:5 in bili (kljub 13-im izgubljenim žogam) enakovreden nasprotnik celoten prvi polčas (48:42). Blestel je Jordan Session, ki je že do glavnega odmora dosegel 16 točk in 6 skokov, a v 18. minuti parket zapustil s četrto osebno napako. Ilirija je imela v svojih vrstah več razpoloženih košarkarjev, igro Ljubljančanov pa je dobro vodil Arslanagić (13 točk, 6 asistenc).

Za Slatinčane je bil usoden slab začetek 3/4, ko so domači košarkarji s serijo 12:2 povedli s 60:44. Rogaška do konca tekme ni več ogrozila Ilirije, ki je z ekipno igro (27 asistenc) tekmo mirno pripeljala do konca. Domači so drugi polčas dobili kar z 48:32.

Za Ilirijo je Barišić dosegel 18 točk, 15 jih je dodal Kureš. Dvojni dvojček je prispeval Macura (14+10), izkušeni Ferme je ob vsestranski predstavi vknjižil 12 točk, 4 skoke in 6 asistenc. Pri Rogaški je Session tekmo končal pri 22-ih točkah, dvomestna sta bila še Sikiraš (17) in Kralj (14).

Rogaško naslednji konec tedna čaka še prva domača tekma. V soboto, 7. oktobra 2023, ob 13. uri v goste prihaja škofjeloški LTH Castings.