Šentjur do zmage in napredovanja v Pokalu Spar

Košarkarji Rogaške po porazu na lokalnem derbiju s Šentjurjem (62:69) z nastopi v Pokalu Spar končujejo že v 2. krogu.

Slatinčani so bolje začeli in si že v uvodni četrtini priigrali prednost desetih točk (20:10). Po bolj izenačenem nadaljevanju so Šentjurčani ob koncu prvega polčasa ujeli priključek (38:36). Na uvodu 3/4 pa je sledil strelski mrk Rogaške. Varovanci Dragiše Drobnjaka kar 5 minut niso dosegli koša, Šentjur pa je to kaznoval s serijo 13:0, po kateri vodstva do konca tekme ni več izpustil iz rok. Rogaška se je tri minute pred koncem sicer približala na le štiri točke zaostanka, po nekaj zapravljenih napadih za popoln priključek pa je zmagovalca s trojko odločil Luka Lapornik. Pri strelsko nerazpoloženih Slatinčanih je Augustin dosegel 25 točk, pri Šentjurju pa sta po 14 točk dosegla Pelko in Belko.

Pri Rogaški je zaradi poškodbe kolena še vedno odsoten Javon Greene, brez pravice nastopa je bil Luka Tekavčič.

Naše košarkarje v soboto, 5. 10., ob 19. uri čaka še prva domača tekma v državnem prvenstvu. V 2. kolu Lige OTP banka v goste prihajajo povratniki med elito, košarkarji Zlatoroga Thermane Laško. Vabljeni na tribune Športne dvorane Rogaška Slatina!