Oslabljena Rogaška presenetila Ilirijo

Oslabljeni Slatinčani brez Sessiona in Sivke so v 23. kolu Lige Nova KBM prišli do izjemno pomembne zmage nad Ilirijo. V Tivoliju je bilo 79:82.

Gostje so dobro začeli, po dveh zaporednih trojkah Močnika je Rogaška povedla s 6:10. Slatinčani so v 1/4 največ vodili za 9 (14:23), Tadej Ferme pa je na začetku 2/4 zadel trojko za priključek (22:23) in minuto odmora Dragiše Drobnjaka. Ljubljančani so v 2/4 prevzeli pobudo, a je pri vodstvu 40:32 tri minute pred koncem prvega polčasa sledil odličen odgovor in mini serija Rogaške. Čebular (5) in Greene (12) sta z razdalje poskrbela za izenačenje na 40, rezultat prvega polčasa (42:44) pa je ob zvoku sirene postavil Kralj (13).

V 3/4 je Ilirija ponovno pobegnila na 57:51, Slatinčani pa so z delnim izidom 7:0 hitro poskrbeli za novo spremembo v vodstvu. Nalet Rogaške je z zabijanjem prekinil Macura (15), po trojki Sikiraša (14+8) in ukradeni žogi Greena pa je Čebular zadel za štiri točke prednosti Rogaške pred odločilno zadnjo četrtino.

Nov preobrat domače zasedbe (68:66) je s trojko in prostima metoma ustavil kapetan Tabak (18), Rogaška pa je po novem protinapadu Greena pet minut pred koncem vodila z 68:73. Kotnik je štiri minute pred koncem s svojo 10. točko povišal na +7, ob tem pa je bil izključen Stipe Modrić. Slatinčani se niso ustavili, po polaganju Sikiraša je prednost dobre tri minute pred koncem prvič narasla na 10 točk (68:78). Domači košarkarji so se na krilih Mulalića (11) nekoliko približali, a zmaga Rogaške v zadnjih minutah ni bila zares ogrožena.

Naši košarkarji bodo na parket znova stopili 8. aprila, ko gostujemo pri LTH Castingsu. Naslednja domača tekma pa bo na sporedu 15. aprila, ko v goste prihajajo Podčetrtčani.