Lokalni derbi zasluženo Rogaški

Lokalni derbi v 25. kolu Lige Nova KBM je z 80:70 pripadel košarkarjem Rogaške. Slatinčani so tako prekinili serijo petih zaporednih zmag Podčetrtanov.

To je bil že 18. lokalni derbi s Termalci v 1. SKL. 12-krat so se zmage veselili Slatinčani, 6-krat so bili boljši Podčetrtani.

Gostje so na krilih razpoloženega Strugerja (18+11) bolje začeli in prvo četrtino dobili s 15:19. Na uvodu 2/4 je prednost gostov narasla na 9 točk (15:24), Session (18+9) pa je s šestimi zaporednimi točkami Rogaško približal na 21:24. To so bile minute Rogaške, Greene (9) je zabil za 28:27, Božak pa je s svojo 10. točko v 2/4 poskrbel za vodstvo Rogaške z 41:33

Dodatne skrbi so Drobnjaku v 3/4 povzročale težave z osebnimi napakami, a je Kralj (16) pred začetkom zadnje četrtine poskrbel za 11 točk prednosti Rogaške (59:48). Kotnik je pet minut pred koncem poskrbel za najvišje vodstvo Slatinčanov na tekmi (71:57). Ko se je slavljenec Tabak (9) tri minute pred koncem s 5. osebno napako na klopi pridružil Greenu in Kotniku, je bila pred domačini še toliko težja naloga, a fantje so zdržali nalet in zmaga, 10. v sezoni, je zasluženo ostala doma.

Dragiša Drobnjak še vedno ne more računati na Sikiraša (roka) in Sivko (rama), ki opravljata rehabilitacijo po poškodbah. "Drole" je po tekmi povedal: "Fantom sem pred tekmo dejal, da si želim le, da si po tekmi ne moremo ničesar očitati. Večji del tekme smo se držali dogovorov, ob takem pristopu in borbenosti pa smo bili nagrajeni z zmago. V 2/4 smo zaostajali za 9, Greene pa je s svojo borbenostjo potegnil celotno ekipo. Od takrat smo bolj ali manj kontrolirali potek dogodkov na igrišču."

Gostje niso imeli strelskega večera, za tri so metali le s 17-% uspešnostjo, ob tem pa so zgrešili kar 15 prostih metov (17/32). Ob Strugerju sta bila dvomestna še Bratož (11) in Atanacković (11).

Tekma sezone je za Luko Božakom, ki je 15-im točkam dodal še 6 skokov in 8 asistenc za indeks učinkovitosti 27!

Rogaška to soboto, 20. 4., gostuje pri Kansai Heliosu, redni del sezone pa bomo končali 29. 4., ko v goste prihajajo Hopsi iz Polzele.